دسته‌هاغذاهای سالم نکته ها و ترفندها

تخم کاهو و خواص آن

تخم کاهو، یکی از گیاهان مفید دارویی است. ما اغلب از خواص گیاهی و دارویی برگ کاهو صحبت کرده ایم، اما در این مطلب میخواهیم خواص تخم کاهو را مورد بررسی قرار دهیم.

درباره‌ی تخم کاهو

کاهو به عنوان یک گیاه خوردنی معروف است، اما تعداد بسیاری داستان و سمبل‌های مذهبی و دارویی از کاهو در زمان‌های قدیم موجود است. کاهو خواص مخدر ضعیفی داراست. که توسط آنگلو ساکسون ها مخدر خواب نامیده می شد. هرچند که کاهوی ساتیوا سطح پایین‌تری از مواد مخدر نسبت به فامیلهای خود دارا می باشد. این اثر  یکی از دو لاکتون موجود در مایع سفید داخل ساقه کاهو یافت می‌شود و به نام لاکتاریوم یا تریاک کاهو مشهور شده است. کاهو، هم چنین به عنوان یک غذا در عید فصح یهودیان مورد استفاده قرار می گیرد که در مقایسه با شاخ و برگ گیاهی دیگری که در این جشن همراه با نان فطیر خورده می‌شوند انتخاب بهتری است.

خواص تخم کاهو

تخم کاهو سرد و خشک است و دارای ویتامین E  بسیاری است و اگر هر روز هفت گرم از آن را بکوبید و بخورید:

  • برای قطع احتلام مفید است
  • زکام و درد سینه را برطرف می سازد،
  • قطره قطره ادرار کردن را درمان می کند
  • برای اسهال های گرم مزاج نافع است

دردهایی که درمانشان سیاه دانه است

خواص دانه موردانه

هر روز یک قاشق چایخوری از آن را در یک فنجان آب بجوشانید و آب را صاف کرده  آن را بنوشید. آسم یا تنگی نفس و سینه پهلو یا ذات الریه را درمان می کند و همچنین چهل مثقال از آن را نرم بکوبید و با ۱۰ مثقال گل بنفشه مخلوط کرده و بجوشانید، بعد آب آن را صاف نموده و آن را در طول ۲۴ ساعت، ۲۴ مرتبه بخورید. تب حصبه یا تیفوئید را درمان می کند. علاوه بر موارد فوق اگر آن را نرم بکوبید و در جایی که قبلاً زخم بوده ضماد کنید. باعث روییدن مو در آنجا می شود، نیم کوب شده  آن را با تخم خشخاش از هر کدام ۱۰ گرم بخورید و مقداری از آن را هم با شیر گاو مخلوط نموده و گرم کرده بر پیشانی بمالید. کم خوابی را درمان میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *